Wesele a pandemia – jak dobrze zorganizować wesele?

Jak dobrze i z satysfakcją zaplanować ślub w 2022 roku? Co zrobić, żeby nie wybierać sukni ślubnej, obrączek i toru ze zdjęć na stronie internetowej? Mamy na to rozwiązanie!

Suknia ślubna, garnitur weselny, obrączki i tort na wesele wyłącznie ze zdjęć? Nie, to niemożliwe! Nie da się kupić tego wszystkiego w taki sposób. Nieważne, że branża e-commerce ma się dobrze, a zdjęcia produktów w sklepie internetowym są w bardzo wysokiej rozdzielczości. Co robić? To proste – zamówić towar do domu i przymierzyć go na spokojnie. A produkty spożywcze? Poprosić o próbki.

Podejście może i nowatorskie, nieszablonowe, ale pandemia COVID-19 zmieniła wiele obszarów naszego życia. Dlatego właśnie potrzebne są nowe metody, aby zaspokoić nasze oczekiwania. Sala weselna, czy lokal na ślub powinien rozumieć panujące warunki i umieć dopasować się do potrzeb swoich klientów; szczególnie kiedy ostatnimi czasy ilość gości w lokalach gastronomicznych wyraźnie się zmniejszyła.

A co z zaproszeniami? Jak stawić czoła ograniczeniom, kiedy zapraszanie gości na ślub i wesele, to w naszym kraju element folkloru? Ciężko jest wręczyć komuś zaproszenie bez osobistych odwiedzin. Nasza podpowiedź: krótkie i kreatywne zaproszenia w formie wideo. Nagraj je telefonem, a potem prześlij przez internet wykorzystując komunikator. To odważne, nietradycyjne, ale warte rozważenia rozwiązanie; szczególnie w przypadku zaproszenia na ślub osób z najbliższego otoczenia – rówieśników, którzy i tak spodziewają się zaproszenia, a są np. zapracowani lub w ciągłych rozjazdach.

Samochód do ślubu, dekoracje ślubne kościoła i sali, to elementy bez zmian. Wszystko zazwyczaj wybieramy online na podstawie portfolio naszych oferentów. Zespół weselny, DJ, film ślubny, fotograf to także udostępniane zazwyczaj: pliki, nagrania, linki i kanały na YouTube lub Vimeo.

Czy umowy online, bez spotkania i rozmowy face to face, to atut dzisiejszych transakcji? Naszym zdaniem warta uwagi jest chociażby krótka rozmowa telefoniczna. W jej trakcie możemy dopytać o interesujące nas kwestie, a także motywacje i standardy pracy danego wykonawcy. W końcu osoby, które wybierzemy będą towarzyszyć nam w jednym z najważniejszych dni naszego życia. Warto, więc by charakteryzowała je podobna do naszej życiowa dynamika, poczucie humoru i kultura osobista.

No dobrze, lista rzeczy do odhaczenia prawie skończona. Co jednak z uczesaniem i makijażem? W końcu próbna fryzura ślubna, to bardzo istotny element. Nasz pomysł to sesja indywidualna – stylista fryzur odwiedza nas w domu. Podobnie sytuacja może być rozwiązana z wizażem, a makijaż ślubny możemy sprawdzić i przetestować w warunkach domowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twoja opinia ma dla nas ogromne znaczenie!

Spędziłaś już chwilę z nami i mamy nadzieję, że nasza strona zainspirowała Cię tak samo,

jak Ty inspirujesz nas każdego dnia. Chcemy ciągle się rozwijać i dostarczać treści, które najlepiej odpowiadają Twoim oczekiwaniom. Dlatego bardzo zależy nam na Twojej opinii.

 

Podziel się z nami swoimi wrażeniami, wypełniając krótką ankietę. To zajmie tylko moment,

a dla nas będzie nieocenionym źródłem wiedzy o tym, jak możemy być jeszcze lepsi.

Dziękujemy za każdą chwilę spędzoną z nami i za każdą przekazaną myśl.
Razem tworzymy miejsce, które każdego dnia staje się lepsze.