Próba przed ślubem, czyli co warto przećwiczyć

Przysięga, pierwszy taniec i wejście do kościoła mogą zestresować. A co z tym, kto i gdzie powinien stanąć, kiedy usiąść i jak się zachować? Powstaje całkiem spora lista obowiązków. Spokojnie, mamy rozwiązanie.

Ćwiczenie ślubu na sucho, to amerykański zwyczaj. I choć za oceanem jest na porządku dziennym, to w kraju nad Wisłą nie cieszy się dużą popularnością. Nie oznacza to jednak, że warto iść na żywioł. Ryzyko, że wspomnienia ze ślubu nie będą idealne, to zbyt duże koszty.

Przysięga

Nie przepuszczę, dopuszczę, odpuszczę aż do śmierci. Brzmi znajomo? Stres potrafi w moment odebrać rozum, a wielokrotnie widzieliśmy jak wprawionym mówcom zasycha w ustach. Wpadka? Nie ma mowy. Zamiast tego nauka przysięgi na pamięć.

„Ja (Twoje imię) biorę Ciebie (imię partnerki/partnera) za żonę/męża i ślubuję Ci: miłość, wierność i uczciwość małżeńską, oraz że Cię nie opuszczę aż do śmierci. Tak mi dopomóż, Panie Boże Wszechmogący, w Trójcy jedyny i wszyscy święci”.

Co jeszcze możecie zrobić? Poproście księdza, aby w przeddzień ślubu pokazał i opowiedział wam o wszystkim, co was czeka. Spróbujcie wejść w sytuację i z uwagą przejść pod ołtarz, zająć miejsca, w których będziecie siedzieć, a nawet zająć pozycję do składania przysięgi.

Ważne! Przysięgę jako pierwszy zaczyna składać Pan Młody, po nim przychodzi czas na Pannę Młodą.

W drogę do kościoła

Śluby, to lato i wysoka temperatura. Wcześniejszy przyjazd pod kościół oznacza czekanie na zewnątrz. Jeżeli przed wami inna para bierze ślub, wówczas wszyscy goście muszą wyjść, aby wasi mogli wejść – to utrudnia bycie skoncentrowanym, wymaga koordynacji, podejmowania decyzji. Oszacujcie zatem minimalny czas dojazdu do kościoła przy użyciu nawigacji samochodowej. Upewnijcie się czy na trasie nie ma planowanych prac drogowych, objazdów itd. Dołóżcie 5 minut zapasu. Wystarczy. Przy wsiadaniu i wysiadaniu uwaga na suknie. Po wejściu gości weselnych do kościoła stojąc w progu świątyni, możliwe są dwa scenariusze. Pierwszy to ten, kiedy wita was ksiądz i razem, wspólnie idziecie pod ołtarz. W drugim Pan Młody wraz ze świadkiem i rodziną idą sami. Pan Młody po ołtarzem czeka na Pannę Młodą, którą przyprowadza do niego ojciec jego wybranki. Ksiądz obserwuje wszystko zza ołtarza.

Pierwszy taniec

Ćwiczony na sali treningowej układ może nie pasować do wnętrza sali weselnej. Korzystając z pomocy profesjonalnych trenerów, poproście o konsultacje układu w miejscu przyjęcia weselnego. Doradzą miejsce wyjścia i rozpoczęcia. Ustalą także, w którym kierunku powinniście tańczyć.

Ważne! Podczas treningu wyznaczcie jeden dzień, w którym zatańczycie w strojach weselnych. Te często mogą krępować ruchy i uniemożliwić wam wykonanie wszystkich figur. Dzięki temu znajdziecie jeszcze czas na ewentualne modyfikacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twoja opinia ma dla nas ogromne znaczenie!

Spędziłaś już chwilę z nami i mamy nadzieję, że nasza strona zainspirowała Cię tak samo,

jak Ty inspirujesz nas każdego dnia. Chcemy ciągle się rozwijać i dostarczać treści, które najlepiej odpowiadają Twoim oczekiwaniom. Dlatego bardzo zależy nam na Twojej opinii.

 

Podziel się z nami swoimi wrażeniami, wypełniając krótką ankietę. To zajmie tylko moment,

a dla nas będzie nieocenionym źródłem wiedzy o tym, jak możemy być jeszcze lepsi.

Dziękujemy za każdą chwilę spędzoną z nami i za każdą przekazaną myśl.
Razem tworzymy miejsce, które każdego dnia staje się lepsze.